Letselschade door chemische brandwond na pedicure
Een opmerkelijke zaak bij de Rechtbank Rotterdam van 30 maart 2022: een vrouw start een deelgeschil om haar pedicure aansprakelijk te stellen voor een brandwond aan haar voet die is ontstaan na een behandeling.
De feiten
Op 17 juli 2020 heeft de vrouw een medische pedicure behandeling ondergaan bij een salon. Bij deze behandeling maakte de pedicure gebruik van producten van het merk Clearance Europe. Diezelfde avond zocht de vrouw via Whatsapp contact met de salon: ze zou kort na de behandeling een brandwond hebben gekregen op haar voet.
Op 18 juli, de dag na de behandeling, is de vrouw naar de huisartsenpost gegaan. Daar is door de huisarts in dienst een brandwond vastgesteld. Hetzelfde geldt voor haar eigen huisarts, die ze enkele dagen erna heeft bezocht. De gemachtigde van de vrouw heeft per brief van 21 juli 2020 de salon aansprakelijk gesteld voor de geleden en nog te lijden schade met betrekking tot de brandwond en verzocht om de aansprakelijkheid te erkennen. Dit verzoek heeft de salon afgewezen.
Er is verhaal gehaald bij Clearance Europe om meer informatie te krijgen over de producten en de werking hiervan op de huid. Een woordvoerder van het bedrijf geeft aan dat bepaalde producten van het merk brandwonden kunnen veroorzaken wanneer het niet tijdig wordt afgespoeld. “Niet voor niets wordt ook geadviseerd om de crème na 2-4 minuten te verwijderen en contact met gevoelige huid te vermijden”, aldus de woordvoerder. “Samenvattend heeft het er alle schijn van, dat de brandwonden zijn ontstaan door het onjuiste gebruik van het Clearance product, met name het vastpakken van de voet/enkel met de handschoen waaraan het product zat.”
Ook geeft het merk aan dat het de bedoeling is dat er een workshop of cursus wordt gevolgd door de pedicure voordat de producten in gebruik worden genomen.
De salon ontkent dat de brandwond is ontstaan tijdens de behandeling omdat de plek waar de brandwond is ontstaan niet is behandeld en de brandwond pas bij thuiskomst is ontstaan. Daarnaast kunnen volgens de salon door de producten van Clearance Europe niet zulke brandwonden ontstaan.
Het oordeel van de rechter
In dit deelgeschil oordeelt de rechter of de salon aansprakelijk is voor de letselschade die de vrouw lijdt of nog moet lijden ten gevolge van de brandwond op haar voet. De rechter neemt mee in het oordeel dat de behandeling om 18:16 uur was afgerond en de vrouw al om 18:32 uur een foto maakte van haar linkervoet, waarop de brandwond te zien was. Daarnaast hecht de rechtbank belang aan het oordeel van de huisarts en de toelichting van de woordvoerder van Clearance Europe.
Volgens de rechtbank kan het niet anders dan dat de brandwond aan de voet van de vrouw is ontstaan door de pedicure behandeling die 17 juli 2020 plaatsvond. Hierbij neemt de rechtbank mee dat van de salon had mogen verwacht dat zij over voldoende feitelijke gegevens beschikken om de stelling dat de brandwond op een andere manier is ontstaan, te motiveren. Dit heeft de salon niet gedaan. Er rust dus een verzwaarde motiveringsplicht op de salon, ondanks het feit dat de salon geen stelplicht heeft en de bewijslast niet bij de salon ligt.
Concluderend oordeelt de rechter dat de salon aansprakelijk is voor het letsel van de vrouw. Dit betekent volgens de rechtbank dat de salon tekort is geschoten in de nakoming van de behandelingsovereenkomst.
Ferme Letselschade Advocaten
Heeft u letselschade opgelopen door een brandwond en is iemand anders hiervoor aansprakelijk? Dan is het raadzaam om een gespecialiseerde letselschadeadvocaat in te schakelen die u kan informeren en bijstaan bij het claimen van de schadevergoeding waar u recht op heeft.
De gespecialiseerde advocaten van Ferme Letselschade Advocaten hebben jarenlange ervaring en staan landelijk slachtoffers bij. Bent u benieuwd wat wij voor u kunnen betekenen? Neem dan gerust contact met ons op.